Przenosnik zgrzeblowy budowa

Drinkami z najczęściej stosowanych narzędzi do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym sklepie produkującym suche mieszanki, a nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dobrze więcej także nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które daje do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego wykonania są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów odbywać się może zarówno w rozmiarze, jak i pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich cechują się większą siłą i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeśli zaś idzie o przenośniki korytowe to ich ogromnym atutem jest fakt, że idą na ławy wstęp do przenośnika co z zmian jest potrzebne w sytuacji, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe obraca się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane zgodnie z samymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą rzeczą jest długość i wielkość urządzenia, lecz również umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często uprawia się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę urządzenia w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest znaczna skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak i w przemyśle spożywczym. Bardzo często podejmuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia czy więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i podają suchą karmę zwierzętom.