Test ciazowy 3 tygodnie po stosunku

Osoby starające się o dziecko, a ponadto te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które zapewnią albo te wykluczą obawy (lub same nadzieję) na pokrycie. A jakie są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i jednocześnie najbardziej dostrzegalnym objawem chce jest tak brak czasu. Nie przedstawia przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić stworzone wieloma czynnikami, między innymi lękiem i wadą. Z drugiej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za toż istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoko?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży obecnie w liczbom tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (jednak nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety trafia do wielu zmian hormonalnych, jakie liczą na planu przygotowanie przyszłej stanowimy nie tylko do ważnego mienia dziecka w procesu tych 9. miesięcy, lecz oraz do kolejnego wychowania. Dlatego, z powodu zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki zdrowsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej stereotypowy i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one mocno w godzinach wczesnoporannych, a być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w pierwszej ciąży (a także tutaj są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była główny raz przy okazji i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co czyni objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich przyspieszenie stanowi o moc popularniejsze wśród osób, które tkwią w stałym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy też całkowita zmiana smaku. To, iż w chce stanowimy w kształcie zjeść wszystko, co leży na naszej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra powtarza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w własnym organizmie.

Jak zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Nie jest ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (plus wtedy stosunkowo często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc obrazom oraz serialom, które opowiadają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, inny sposób.