Uziemienie budynku uziom szpilkowy

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym punktem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów a nowych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny układa się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie przychodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego osoba jest jakiś zdrowo myślący człowiek i manager w sferze.

Tutaj z poradą przychodzą nam mechanizmy i systemy uziemień elektrostatycznych. Ich chodzenie w wartości kieruje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu jest znaczna liczba ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, umieszczane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają jeszcze na monitorowanie uziemienia w czasie rzeczywistym. W związaniu z różnymi urządzeniami mogą nie dopuszczać do dozowania materiału lub pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcję, zamykając zawór czy wlew, co stanowi ważne w wypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego modelu rozwiązania często korzysta się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do wszystkiego ograniczenia proces opłacania się powierzchni materiałem. Że to zrobić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wtedy nie tylko urządzeń, ale też pojemników i zbiorników oddanych do przechowywania w/w materiałów.